-->

5. Çocuk Spor Şenliği Neşeli Bir Şekilde Tamamlandı

13 Aralık 2023

Bolu Valiliği, Spor Bilimleri Fakültesi ve Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde yürütücülüğünü Dr. Öğr. Üyesi Devrim Bulut'un yaptığı 5.  Çocuk Spor Şenliğinde Bağımlılıkla Mücadele  Uygulama ve Araştırma Merkezi de çocukları bağımlılıktan korumaya yönelik farkındalık oyunları ile etkinlikte görev aldı. Merkezimizi Doç. Dr. Makbule Tokur Kesgin ve Öğr. Gör. Uzm. Hacer Alpteker temsil etti. 5.  Çocuk Spor Şenliği Spor Bilimleri Fakültesi'nin salonlarında 13 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirildi.


Beşincisi düzenlenen Çocuk Spor Şenliği’ne; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Him, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ümid Karlı, Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Makbule Tokur Kesgin,  Proje Yöneticisi Dr. Öğr. Üyesi Devrim Bulut, akademik, idari personel, üniversitemizin Spor Bilimleri Fakültesi  Spor Yöneticiliği Bölümü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri, ilkokullardan gelen konuk öğrenciler, öğretmenler ve aileleri katıldı.

Toplam 285 ilkokul öğrencisinin katıldığı 5.  Çocuk Spor Şenliğinde veliler ve sınıf öğretmenleri, Spor Bilimleri Fakültesi  Spor Yöneticiliği Bölümü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri tarafından çocuklarla birlikte oynanan oyunları izlediler. Oyunlar hem eğlendirici hem de öğretici oyunlardan oluşturulmuştu.  Bağımlılıkla Mücadele  Uygulama ve Araştırma Merkezi de çocukları bağımlılıktan korumaya yönelik farkındalık oyunları ile etkinlikte görev aldı. 

Şenliğin sonunda öğrenciler, öğretmenler ve veliler etkinlikle ilgili memnuniyetlerini belirterek, teşekkür ettiler. Bu etkinliklerin devamını talep ettiler. 

 

 

 

 

  • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi  14030 Gölköy / BOLU
  • Tel: +90 374 253 ... Fax: +90 374 253 ...
  • EPosta: ...ibu.edu.tr
Top