< < BAİBÜ Hemşirelik Bölümü öğrencileri Teknolojiyi doğru kullanma eğitimi verdiler
-->

BAİBÜ Hemşirelik Bölümü öğrencileri Teknolojiyi doğru kullanma eğitimi verdiler

08 Ocak 2024

Hemşirelik Bölümü öğrencileri Canip Baysal İlköğretim Okulu ikinci sınıf öğrencilerine  22.12.2023 tarihinde "Teknolojiyi Doğru Kullanma ve Bağımlılığı Önleme" konusunda sağlık eğitimi verdiler.
Teknoloji bağımlılığını önleme noktasında aile, çocuk ve eğitimcilere önemli görevler düştüğü, yaşa göre internet kullanım süresi ne kadar olmalı, tablet, bilgisayar gibi araçların hangi durumlarda kullanılması gerektiği ve teknoloji bağımlılığının belirtilerine dikkat çekildi. İnteraktif oyun ve yarışmalarla farkındalık yaratılmak istendi. Eğitim sonunda çocuklarla önce sandalye kapmaca (tüm çocuklar sırayla oynatıldı) oynatıldı. Ardından, geleneksel oyunlarımızdan biri olan ve motor becerileri geliştiren İp Süsleme oyunu olarak bilinen oyun öğretildi ve oynatıldı. Çocukların oldukça keyif aldığı etkinlik, her bir öğrenciye puzzle, masal ve boyama kitapları hediye edilerek sonlandırıldı.

Program, BAİBÜ Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyemiz ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim elemanı  Öğr. Gör. Uzm. Hacer ALPTEKER danışmanlığında gerçekleştirildi.

  • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi  14030 Gölköy / BOLU
  • Tel: +90 374 253 ... Fax: +90 374 253 ...
  • EPosta: ...ibu.edu.tr
Top